Cihangir’in merkezinde Avrupa tipi bir kahveci… Kronotrop

Cihangir’in merkezinde Avrupa tipi bir kahveci… Kronotrop

Cihangir’de merkezi konumu ile Cihangir Kahvesi’nde Türk kahvesi içmekten sıkılanlara Americano, Filtre Kahve, Latte gibi alternatifler sunan Kronotrop kısa sürede uğrak bir mekan olmuş.

Günlük değişen filtre kahve çeşitlerinin yanı sıra Ristretto, Flat White gibi bir çok değişik kahveyi de burada bulabilirsin. Ancak kahvelerinin yine Cihangir, Çukurcuma bölgesindeki Manuel ve 7gr’a kıyasla daha lezzetsiz olduğunu söylemeliyim.

Mikla’dan getirtikleri tatlıları ise küçük porsiyonlar halinde ve uygun fiyata sunulduğundan hem masum hem de tek başına ya da biriyle paylaşmak için ideal yapıdalar. Brownie ya da balkabaklı cheesecake’i tavsiye ederim. Eğer küçük atıştırmalıklar istersen kasanın yanındaki minik biscottilerden ya da minik brownie parçalarından deneyebilirsin.

fotoğraf (7)

İster Cihangir’in en merkezi yerinde sokağa bakarak istersen de keyifli barında ya da rahat koltuklarında oturabilirsin. Kahvesi biraz daha lezzetli olsa bu merkezi ve Avrupa tipi küçük sevimli kafeyi daha sık ziyaret edeceğime eminim. Yine de ortamının güzelliği ve merkezi konumuyla hafif kahve severleri mutlu edecek bir yer.

Kronotrop – Kuloğlu Mah. Firüzağa Cami Sok. No:2/B (Sıraselviler Caddesi), 34349 İstanbul

 

Paylaş

About the author

1 comment

  1. latife

    Haklsınız, yorumunuz objektif olmuş. Dün bir kahve için yarım saat bekledik ve lezzetsi ekşimtrak bir kahveleri var. Benim damak zevkime uymadı. 3 masları var ve üçünün üzerindeki önceden kalanları kirlileri bile almaya gelen yok:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.