Alaçatı’da Ege tipi kahvaltı… Sakızlar

Alaçatı’da Ege tipi kahvaltı… Sakızlar

Tatildeyken kendini şımartmanın en güzel yanlarından biri de keyifle uzun uzun bir kahvaltı etmek oluyor. Çeşme’deyken kahvaltıyı kumruyla geçiştirmek istemezsen güzel bir serpme kahvaltı için Sakızlar’a uğrayabilirsin.

sakızlae

Yazın çimlerin üstünde ferah ve salaş bir şekilde kahvaltı edebilirsin. Kışın gittiğinde ise şömineli iç kısmında sıcacık bir ortamda pazar kahvaltısının tadını çıkarabilirsin.

sakzlar kahvaltı 3               sakızlarr

Serpme kahvaltının içinde söğüş, zeytin ve peynir çeşitleri, paprika, yoğurtlu biber, bal kaymak, ev yapımı reçeller, karadut lor ve ıspanaklı börek var. 4 kişi için iki kişilik serpme kahvaltı gayet yeterli. Yanına da peynirli menemen ve sahanda sucuk söylemeni tavsiye ederim. Köy yumurtasıyla hazırlanmış kaşarlı ya da sucuklu sahanda yumurta da güzel tercihler olabilir. Ancak beyaz peynirli menemeninin sululuğu ve peynirinin lezzeti süperdi, kaçırmamanı öneririm. Sucukları ise kasaptan özel olarak alınmış, mangal tipi sucuklar olduğundan çok lezzetliydi, yağına köy ekmeği banarak keyif yapabilirsin.

sakızlar kahvaltı 2               sakızlar kahvaltı 1

Kahvaltıda lezzetli ve bol porsiyonlu bir yer arıyorsan şık bir ortam beklentin yoksa Sakızlar’ı beğeneceğine eminim, yine de servis hızı anlamında beklentilerini çok yüksek tutmamakta fayda var. İştah açıcı ve doyurucu bir kahvaltı edeceğin kesin.

Sakızlar – Takoğlu Mah. İnönü Cad. No:1 Alaçatı Çeşme İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.