Farklı lezzetler ve sımsıcak bir atmosfer için…Ada’m Bozcaada

Farklı lezzetler ve sımsıcak bir atmosfer için…Ada’m Bozcaada

Ada’m Bozcaada’da balıkla hazırlanmış en orijinal yemekler için uğranması gereken favori mekan…

Sahibi Saada ve şef Banu çok özenli bir şekilde çalışıp, çok leziz tatlar yaratmışlar…Akşamüstü güneş batmadan gitmenizi tavsiye ettiğim mekanda hem terasta keyif yapmak hem de yolda oturmak çok keyifli. Adada olduğunu hissettiren renkler, atmosfer ve müzikler eşliğinde bu mekanda çok keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsin.

Başlangıç olarak Ada’m’ın özel küçük meze tabaklarını tavsiye ederim. Hepsinde tadımlık miktarda meze var ve çok güzel bir şekilde servis ediliyor. Bahsettiğim tatlar deniz börülcesi, peynir topları, biverli yoğurt, köz biber vb. lezzetler…

Ana yemeklere geçersek öncelikle eriştelerin hem ada yapımı olduğunu belirtmek hem de çok lezzetli olduğunu söylemek isterim. Favorim ahtapotlu ve rokforlu erişte. Eğer değişik tatlardan hoşlanmıyorsan peynirli ve cevizli erişte de çok hoşuna gidecektir. Hafif ve çok güzel olan erişteler bir ada klasiği.

fotoğraf 1                fotoğraf 4

Diğer iddialı lezzetler ise deniz mahsülleri ve balıklarla hazırlanmış. Tadına doyamadığım iki yemek bademli levrek ve deniz mahsüllü midye. Bademle levreğin uyumu müthiş. Deniz mahsüllü midyede kullanılan parmesan ise yemeğe apayrı bir tat vermiş. Kısacası ortaya bu tatları söyleyip paylaşmak kişi başı 1 yemek yemekten daha mantıklı.

fotoğraf 2                 fotoğraf 3

Patlıcan severler için tavsiyem fırında deniz mahsüllü patlıcan, balık ve deniz ürününe doymak isteyenler ise karidesli levrek sarmayı deneyebilir. Tabi Ada’m’ın en iddialı lezzeti olan enginarlı ahtapotu da unutmamak gerek. Bu mekanın en populer lezzeti. Gerçekten çok farklı iki tadın krema ile birleşimi çok başarılı olmuş.

Tatlılara gelirsek benim favorim sıcak helva! Bunların yanısıra çok hafif bir lezzet olan sakızlı muhallebi ve incirli dondurma da tercih edilebilir.

fotoğraf 5

Ada ruhuyla bütünleşmiş çok keyifli bir akşam yemeği ve orijinal lezzetler için Ada’m Bozcaada’yı mutlaka ziyaret etmelisin.

Şimdiden bol keyifler!

Ada’m Bozcaada: Cumhuriyet Mah. Alsancak Sok. No:42 Bozcaada (http://www.adambozcaada.com)

Paylaş

About the author

1 comment

  1. Bozcaada

    Bozcaada gibi harika bir ilçede böyle güzel şeylerle karşılaşmak hiç de sürpriz olmasa gerek. Bahsettiğiniz yer gibi birçok mekana ev sahipliği yapıyor Bozcaada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.