Adanın en özel kahvaltısı için…Irmak Bağ Evi

Adanın en özel kahvaltısı için…Irmak Bağ Evi

Çoğumuzun en sevdiği öğün olan kahvaltı için adadaki en iddialı noktalardan biri: Irmak Bağ Evi

Bozcaada’da yetişen taze ürünler, yöresinden gelen özel peynirler, ev yapımı reçeller, taptaze börek ve poğaçalardan oluşan serpme kahvaltı için mutlaka Irmak Bağ Evi’nin misafiri olmak gerek.

Çeçil peyniri, beyaz peynir eski kaşar gibi hem göz hem de mide doyuran peynir tabağına sahanda sucuk eşlik ediyor. Ayrıca leziz mi leziz Çanakkale domatesiyle hazırlanan söğüş tabağı şehirde yediklerimiz gibi yavan değil. Kahvaltının benim için bir vurucu noktası da karadut reçeli ve tatlı lor ikilisi. Her zaman için bir Egeli olarak favorim. =) Fakat diğer ev yapımı reçellerin de hakkını yememek gerek. Turunç, gül, ayva gibi mevsimine göre hazırlanan reçeller mevcut.

fotoğraf 4                     fotoğraf 3

Kahvaltının bir diğer vurucu noktası ise hamur işleri ve kurabiyeler. Hepsi taptaze ve lezzetleri unutulmayacak cinsten. Biz o gün patlıcanlı gül börek ve patatesli, peynirli poğaçaya denk geldik. İkisi de birbirinden güzeldi. Kahvaltı sonrası çay kahve seansında ise fındıklı beze, tarçınlı kurabiye ve nutella ile kaplanmış kurabiye çok ama çok lezizdi.

fotoğraf 1                    fotoğraf 2

Irmak Bağ Evi konaklamanın yanı sıra işte bu leziz kahvaltı için de birebir. Bir günün kahvaltı öğününü mutlaka buraya saklamanı öneririm. Şimdiden afiyet olsun!

Irmak Bağ Evi: Tuburnu Yolu Bozcaada

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.