Özel tatlılarıyla Nişantaşı’nda bir köfteci… Arif Bey Köfte

Özel tatlılarıyla Nişantaşı’nda bir köfteci… Arif Bey Köfte

Canın güzel bir köfte mi çekti? Ya da lezzetli bir sütlaç yemeğe mi gitmek istiyorsun? O zaman Nişantaşı’ndaki Arif Bey Köfte’ye uğramalısın.

Vali Konağı Caddesi’nin Halaskargazi’ye doğru bir paralelinde yer alan bu köftecide anne köftesi formatındaki klasik köfteyi, kaşarlı köfte, sucuk köftesi, acılı köfte gibi seçenekleri bulabilirsin.

Kaşarlı köftesi ve sucuk köftesi benim favorimdi. Acılı köftesinin de özel bir lezzeti olduğunu söylemeliyim. İlk gidişinde karışık köfteyi söyleyerek hepsinden deneyebilirsin. Yanına piyaz söylemek de iyi bir tercih olabilir.

fotoğraf 1 (10) Yemeğin üstüne ise lezzetli bir sütlaç buranın olmazsa olmazı! Hafta sonu gidersen sütlaç bulamayabilirsin ama taze manda kaymağı ile servis edilen kabak tatlısı veya ekmek tatlısı da en az sütlaç kadar güzel alternatifler. Özellikle ekmek tatlısının bu kadar hafifini bulmak gerçekten zor, denemeni tavsiye ederim.

fotoğraf 2 (10)

Nişantaşı’nda Türk tipi güzel köfteler ve tatlılar yemek istersen Arif Bey Köfte’ye, hamburger ya da lokum gibi lezzetler denemek istersen de karşı köşesindeki Virgina Angus’a uğrayıp kendini şımartabilirsin.

Afiyet olsun!

Arif Bey Köfte – Kuyumcu İrfan Sk No:12, Şişli İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.