Granada’da lezzetli dondurmanın adresi… Sabbore

Granada’da lezzetli dondurmanın adresi… Sabbore

Güney İspanya’da hava bahar ve yaz dönemi boyunca oldukça sıcak olduğundan buradaki dondurmacılar çeşit konusunda kendilerini çok geliştirmişler. Granada’da çeşitli ve lezzetli dondurmacılar denenebilecek güzel ve Elhamra Sarayı ile birlikte tarihi oldukça zengin bir şehir. Buradaki favori dondurmacım Sabbore! Her ne kadar La Perla da Türkiye’de çok sevdiğim, favorilerimden biri olan Cremeria Milano‘dan daha iyi olsa da Sabbore’yi kaçırmamanı öneririm.

DSC_0664                DSC_0693

Yazın bitter çikolatali, karamelli, tiramisulu gibi lezzetleri ağır buluyorsan sorbe tarzı limonlu, frambuazlı, çilekli, kavunlu, elmalı tartlı gibi dondurmaları tercih edebilirsin. Benim gibi içinde çikolata parçaları olan değişik dondurmaları seviyorsan ise burası senin için gerçekten ideal. Oreolu, Kitkatlı, Ferrero Rocheli, Kinder Buenolu gibi dondurmaları deneyerek keyfine keyif katabilirsin. Ferrero roche özel ilgi alanım olduğumdan Endülüs’te gittiğim tüm dondurmacılarda bu dondurmayı denedim. İspanya’da yediğim en güzel Ferrero Rocheli dondurmayı Sabbore’de yediğimi söyleyebilirim. Kitkatlı, bitter çikolatalı ve fındıklı olan dondurmada çok lezizdi tavsiye ederim.

IMG_7735

Granada’nın merkezindeki alışveriş caddesinin üzerinde katedrale çok yakın bir yerde bulunan Sabbore’yi Granada’ya gitmişken mutlaka denemelisin. Yorucu Elhamra gezisinin sonunda kendini bu dondurmayla ödüllendirmenin seni mutlu edeceğini eminim.

İyi Keyifler,

Sabbore – Calle Reyes Catalicos Granada İspanya

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.