En çok merak edilen adreslerden biri… Cantinery

En çok merak edilen adreslerden biri… Cantinery

Lucca’nın sahibi Cem Mirap’ın merakla beklenen yeni mekanı Cantinery aylar sonra Zorlu‘da açıldı. Morini‘nin karşı köşesindeki, Eataly‘nin girişindeki konumu ile iç ve dış kısmında oturup şarap yanına atıştırmalık bir şeyler söylemek, sağlıklı beslenmek ya da pizza makarna gibi lezzetlerle biraz İtalyan Mutfağı’na kaymak isteyenler için ideal.

IMG_7552

Sabah menemen, eggs benedict gibi çırpılmış, sahanda ya da poşe yumurta çeşitleri ya da ortaya paylaşmak için söylenecek söğüş tabağı, bal kaymak gibi lezzetlerle güne güzel bir kahvaltı ederek başlayabilirsin.

Alışveriş yaptıktan sonra açık havanın tadını çıkarmak istiyorsan ise dışarıda oturup Peynir Tabağı ve şarap söyleyip keyfine başlayabilirsin. Üzerine ise füme etli pizza, yaban mantarlı & trüflü pizza ya da et ragu pappardelle gibi seçeneklerden birini seçerek ya da arkadaşlarınla paylaşarak İtalyan lezzetleriyle keyif yapabilirsin.

IMG_7783                       IMG_7784

Daha hafif takılmak istersen Kuşkonmazlı & Füme Somonlu salata ya da Fırında Somon ideal. Hem güzelce doyup hem de sağlıklı bir şeyler yemenin mutluluğu içinde olabilirsin.

Menüdeki diğer güzel lezzetler ise Enginarlı Salata ve Karidesli Spaghetti. İç mekanı da en az dış mekanı kadar keyifli olan Cantinery, menüdeki çeşitliliği sayesinde Zorlu’daki en iyi alternatiflerden bence. Lucca kadar piyasa yapılan bir yer olmasa da yine de kendine göre havalı ama rahatsız etmeyen bir kitlesi var. Şarap kavı ve içki alternatifleri geniş ancak fiyatlar çok uçmuyor. Nişantaşı veya Bebek‘teki lezzetli ve aynı derecedeki şık yerlerle benzer fiyatlara keyifli bir yemek yiyebilirsin.

Yemeğin üstüne ise Sakızlı Cheesecake denenebilir.

IMG_7551

Zorlu’ya gitmişken Cantinery’i  deneyip şarap ve güzel yemekler eşliğinde açık havada oturmanın tadını çıkarmakta fayda var.

Cantinery – Zorlu Center, Zincirlikuyu, İstanbul

P.S. Makarna ve pizzalar yaklaşık 35 TL. Bir adeh içkiyle 60 TL’ye doyarak kalkmak mümkün

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.