Karaköy’de şık ve ferah bir alternatif… Colonie Karaköy

Karaköy’de şık ve ferah bir alternatif… Colonie Karaköy

Karaköy’e çoğunlukla kafeler, içki servisi yapmayan yerler ya da meze alternatiflerine sahip restoranlar hakimken Colonie hem şarap ya da güzel bir kokteyl içip hem de Bebek, Nişantaşı kafelerinde olduğu gibi başlangıç, pizza, makarna ve ana yemek alternatifleri bulunan bir menüden yemek seçmek isteyenler, biraz da şık bir ortamda oturmayı tercih edenler için ideal bir adres.

IMG_8117

Topaz’ın sahiplerinin açtığı, içinde şarküteri bölümü, bar kısmı olan keyifli bir iç dekorasyona sahip Colonie, portun açılmasıyla birlikte denizi de seyretme imkanıyla daha keyifli olacağa benziyor. Müzikler ise gecenin ilerleyen saatlerine doğru Flamingo‘da olduğu gibi yükseliyor, arada özel djlerin bulunduğu akşamlar da var.

IMG_8163

Şarap yanına keyif yapmak istiyorsan peynir tabağı ve şarküteri tabağı alternatifleri lezzetli tavsiye ederim. Başlangıçlardan ise füme etli çiğ börek ya da ahtapot carpaccio lezzetli alternatifler. Sırlanmış somon trüf yağıyla servis edildiği için güzel bir tercih gibi gelebilir ancak yaz mevsimi için ağır bir başlangıç olduğunu belirtmeliyim. Onun yerine ızgara somonu yemeni daha çok öneririm.

IMG_8164

İtalyan havasında takılmak istersen pizza, makarna & şarap da yapabilirsin. Pizzalardan kabak, mantar, patlıcan ve füme biberle hazırlanan sebzeli pizzayı ya da proscuittolu pizzayı deneyebilirsin. Makarna olarak ise somonlu ve ıspanaklı fettuchine güzel bir tercih.

Yanında comte peynirli ıspanak sote ile servis edilen ızgara levrek ve kinoa risottolu piliç ise ana yemek olarak sağlıklı ve güzel alternatifler. Etten vazgeçemem diyorsan o zaman Colonie Burger’i ya da yanında ızgara kuşkonmaz ile servis edilen Asya baharatlı bonfileyi deneyebilirsin.

Tatlı olarak da cheesecake her mevsim için iyi bir olabilir.

Colonie Karaköy – Kemankeş Caddesi 87/A Karaköy İstanbul

 

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.