Karaköy’ün en eskilerinden… Karaköy Balıkçısı

Karaköy’ün en eskilerinden… Karaköy Balıkçısı

Son zamanlarda balıkçılarda farklı lezzetler görmeye, bol bol çeşit bulmaya çok alışık olduğumuzdan eskiden olduğu gibi sadece fava, yoğurtlu patlıcan ve güzel bir levrek ızgarayla idare etmeyi pek sevmiyoruz aslında. Özellikle Arnavutköy‘deki ve Çeşme‘deki balıkçılarda çeşitlilik o kadar arttı ki güzel ara sıcaklarda tıkanıp ana yemeğe pek halimiz kalmıyor. Karaköy Balıkçısı ise orijinal halini korumuş, işletme mantığı olarak da menü bakımından da yenilikleri bünyesine çok dahil etmemiş bir yer. Karaköy‘de gitmeye alışık olduğumuz daha avrupai diğer yerlerle kıyasladığında değişime açık olmamalarını sorgulayabilirsin belki ama kendini güzel manzaraya ve klasik mezelerin lezzetine bırakırsan keyfinin yerinde olacağına eminim.

Meze olarak fava, deniz börülcesi gibi klasik lezzetlerden söyledikten sonra yoğurtlu bir şey istersen ıspanak borani iyi bir tercih olabilir. Menüdeki en farklı lezzet olan enginarlı ahtapot salatası ise kesinlikle benim favorimdi, her gün olsa seve seve yerim diyebileceğim bir lezzetti.

IMG_7998                     IMG_7999

Galata Köprüsü ve Haliç manzarasına karşı rakınla birlikte güzel mezeleri yedikten sonra ara sıcak olarak deniz mahsüllü börek ve kalamar tavayı tercih edibilirsin.

IMG_8001                     IMG_8063

Ana yemek olarak levrek ızgara ya da kağıtta levrek hem lezzetli hem de sağlıklı alternatifler, denemeni tavsiye ederim.

Yemeğin üstüne ise ikram olarak getirdikleri şekerpare ve helva balığın üzerine güzel gidiyor.

IMG_8055

Manzaraya karşı lezzetli balık yemek istersen ve daha otantik yerlerden hoşlanıyorsan Karaköy Balıkçısı lezzetli ve keyifli bir adres. Benim gibi değişik ara sıcaklara meraklıysan o zaman Arnavutköy’deki Mira Balık, Sur Balık, Çeşme’deki Ferdi Baba, İzmirdeki Fish House gibi adresler seni daha çok mutlu edebilir.

Karaköy Balıkçısı – Arap Cami Mh., 34420 Beyoğlu/İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.