Alaçatı’da meksika lezzetleri ve güzel margaritanın adresi… Cancun

Alaçatı’da meksika lezzetleri ve güzel margaritanın adresi… Cancun

Meksika mutfağı her ne kadar Türk mutfağındaki kebap gibi acılı lezzetleri sevenlerin beğeneceği bir mutfak olsa da açılan bazı restoranların guacamole, salsa gibi sosları özenerek hazırlamaması, güzel margarita yapmaması ve insanların ön yargıları sebebiyle Türkiye’de çok gelişmemiş durumda.

Alaçatı’da açılan Cancun ise daha önce Amerika’da yaşamış ve meksika restoranı işletmiş sahibinin meksika mutfağı bilgisi ve özenli hizmet anlayışı ile keyifli bir meksikan deneyimi yaşamak için ideal bir adres.

IMG_8201

Meksika restoranına gitmişken öncelikle bir margarita sipariş vermek lazım. Burada içki oranı aynı tutularak hazırlanmış lezzetinde de belirgin bir fark olmayan diet margaritayı da daha az kalori almak istersen deneyebilirsin. Türkiye’de Hard Rock Cafe ve otel barları da dahil olmak üzere bulunabilecek en güzel margaritalardan olduğunu söyleyebilirim. Margarita’yı çok seven, Londra’dayken çok tüketen biri olarak Alaçatı’da da güzel margarita içme ihtimalimiz olması beni mutlu etti.

IMG_8207             IMG_8208

Benim gibi nachosa meraklıysan yemeklerden önce ortaya etli ya da sadece peynirli nachos da sipariş verebilirsin. Söylemesen de ortaya gelen cipsler ve salsa sosun da margaritanın yanında keyifli olacağına eminim. Atıştırmalık lezzetleri daha çok tercih ediyorsan Cancun’a özgü tacopizza da lezzetli bir tercih olabilir. Acılı lezzetler seviyorsan 4 parça halinde servis edilen krem peynirli tavuk taquitoyu da deneyebilirsin.

IMG_8206             IMG_8204

Yemek olarak et fajita söylersen sunumu ve lezzetiyle memnun kalacağın kesin. Ben yanında gelen guacamoleyi daha taneli sevsem de tortillaya sürüp yemek için güzel lezzetler vardı.

Dürümü yapmakla uğraşmayı sevmiyorsan o zaman burrito ya da chimicanga daha pratik alternatifler olabilir. Etli veya tavuklu alternatiflerden birini seçip yanında gelen pilav, meksika fasulyesi, sour cream, salsa sosu ve guacamoleyle birlikte keyifle yiyebilirsin. Benim genel olarak tercihim pilav ve meksika fasulyesinin tabağın yanında servis edilmesi ve sosun karışması yönündedir ama hepsi çok lezzetliydi ve kendi karışımımı yapabildiğim için de çok keyif aldığımı söylemeliyim.

Alaçatı çarşıya inen sokakta yer alan Cancun’u lezzetli mexican yemeyi ve güzel margaritayı içmeyi özlediysen kesinlikle tavsiye ederim. Meksika mutfağını denemediysen de Türk damak tadına uygun bu yemekleri özellikle acıyı seviyorsan beğeneceğine eminim.

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.