İtalyan mutfağı severlere yeni alternatif… Trattoria Enzo

İtalyan mutfağı severlere yeni alternatif… Trattoria Enzo

Akasya Avm’nin içinde yer alan Trattoria Enzo, peynir, pizza, makarna ve şarap gibi İtalyan lezzetlerini sevenler için pratik bir adres. İçerisi kareli örtüleriyle İtalyan trattorialarını anımsatsa da geniş iç mekanı ve yüksek boothlarda oturma imkanıyla Amerika’daki restoranlara da benziyor, terası ise San Francisco’daki Cheesecake Factory’nin terasının sadece küçüğü gibi.

Kafe tipi fiyatlara ve geniş bir yemek menüsüne sahip olduğundan seçim yapmakta zorlanabilirsin. Başlangıç olarak enginarlı crostini, burrata ya da peynir/ füme et tabağı iyi bir tercih olabilir. Burratası lezzetliydi ancak yanında gelen ekmeklerin çok yağlı olduğunu söylemeliyim. Zeytinyağıyla birlikte ilk masaya oturduğunda gelen sıcak ekmekler ise lezzetli ve daha sağlıklıydı.

IMG_0022

Ortaya salata söylemek istersen Panzanella Toscana ya da Roka& Semizotu’nu tercih edebilirsin. Menüdeki diyet kısmından ise hafif ana yemek tercihlerinde de bulunman mümkün.

IMG_0023

Buradaki pizzalar kalın hamurlu enginarlı Puttanesca ya da breasola, mozzarella ve rokalı Kurutulmuş Dana Etli pizza lezzetli tercihler. Daha hafif bir şey istersen paylaşmalık kısımda yer alan ince ve tam buğday hamuruyla hazırlanmış funghi mantar sevenler için keyifli olabilir.

Makarnalardan deniz mahsüllü linguini veya cannelloni denenebilir, ana yemek olarak ise karnı acıkanlara Bonfile Milanese’yi, hafif geçirmek isteyenlere Izgara Somon’u tavsiye ederim.

IMG_0025

Yemeklerin yanına zeytinyağlı frenk soğanlı kırık patatesi söylemek de patates salatası gibi lezzetleri sevenler için ideal.

Beklentileri çok yüksek tutmayıp yemeklerin Antica Locanda gibi İtalyan restoranları seviyesinde olmayacağını bilerek, daha makul fiyatlara şarap içip standart lezzette yemek yemek, alışveriş sonrası, sinema öncesi saatlerini keyifli bir şekilde değerlendirmek istersen Trattoria Enzo iyi bir alternatif. Benim gibi küçük ve sevimli trattoriaları seviyorsan o zaman Trattoria Serenzo sana daha çok hitap edebilir.

İyi keyifler!

Trattoria Enzo – Akasya AVM, Kat 3, Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, No 25, Üsküdar, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.