Hacımemiş’te füzyon lezzetler… Asfalya

Hacımemiş’te füzyon lezzetler… Asfalya

Alaçatı’nın ana yolundaki kalabalık giderek artarken Hacımemiş‘te de 2014 yazında bir çok yeni restoran açıldı. Bu restoranlardan bana dışarıdan da en güzel görünenlerinden biri Asfalya’ydı. İzmirliler bilir, Asfalya sigorta demektir. Biz de tesadüfen Alaçatı‘da tüm elektriklerin kesildiği gün orada yemek yedik, yine de mum ışığında ve keyifli, bu zorlu durumun iyi idare edildiği bir geceydi.

Asfalya’nın menüsü soğuk ve sıcak başlangıçlar, salatalar ve ana yemeklerden oluşuyor. Soğuk başlangıçlardan deniz mansüllü sos ile hazırlanan dana nuar çok lezzetliydi. Füme et seviyorsan şarabın yanında güzel bir alternatif olduğunu söylemeliyim. Sebzeli bir şeyler tercih edersen avokado ve salatalıklı enginar da güzel bir alternatif. Çeşme‘deyken balık yiyelim diyorsan o zaman ahtapot carpacio’yu deneyebilirsin.

asfalya alaçatı - neredeyesek 2

Ara sıcaklardan cheddarlı ince dilimlenmiş antrikot tercih edilebilir.

Ana yemek olarak ise Kuşkonmazlı bonfile ya da zeytinli biftek tercih edilebilir. Eti az olsa da üç parça halinde servis edilen kuşkonmaza sarılı et lezzetliydi, tavsiye ederim.

asfalya alaçatı - neredeyesek

Arka taraftaki bahçesi loş ortamında keyifli ve uzun sohbetli bir yemek için ideal. Menü de İtalyan şarapları da bulunuyor ve Çeşme standartlarına göre uygun fiyatlı bir Montepulciano’yla da keyifli bir yemek yiyebilirsin. Alaçatı’nın çok kalabalık olmadığı günlerde ise sokak kısmındaki büyük yuvarlak masaları kalabalık gruplar için çok keyifli, tavsiye ederim.

Asfalya – Hacımemiş Mahallesi Alaçatı Çeşme 0232 716 9769

 

 

 0 232 716 9769

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.