Çiftlikköy’de gün batımında keyif için… Kalamarya

Çiftlikköy’de gün batımında keyif için… Kalamarya

Çiflikköy sahilde Canbaba, Langusta gibi ıstakozcuların ön sırasında tam deniz kenarında yer alan Kalamarya standart ve lezzetli mezelerin yanında klasik ara sıcaklarla keyif yapabileceğin ve gün batımına karşı rakını koyarak yemeğe başladığında seni dünyadan uzaklaştıracak keyifli bir balıkçı… IMG_0302 Yemeye midye dolma, levrek marin, köpoğlu, deniz börülcesi gibi lezzetli ve klasik mezelerle başlayabilirsin. Yoğurtlu patlıcanı çok beğenmediğimden patlıcan istiyorsan tercihini köpoğlundan yana kullanmanı öneririm, o gayet lezzetliydi.

Ara sıcak olarak Ferdi Baba‘da olduğu gibi şarap soslu deniz mahsülleri gibi çeşitler yok ama klasiklerden kalamar, karides çim çim ve ızgara ahtapotu lezzetli, benim gibi ara sıcak yemeyi balık yemekten daha çok seviyorsan tavsiye ederim. IMG_0588 Eğer sağlıklı bir menü yemek istersen hem domatesli soğanlı salata söyleyip hem de ince kıyılmış roka domates beyaz peynirli bir salata eşliğinde ızgara levrek yiyebilirsin. Mevsime göre başka balıklar da tercih ederek keyifli bir akşam geçirebilirsin. Biz farklı bir şeyler yemek adına trançanın kafa kısmını söyledik, çok lezzetliydi, tavsiye ederim.

Kapanışı, tatlı olarak ise sufle ya da meyve çeşitleriyle yapabilirsin.

Çeşme‘nin son yıllarda giderek artan kalabalığından uzaklaşmak, gün batımını eşliğinde standart, lezzetli meze ve balıklar yemek, çok yüksek fiyatlar ödemeden doymak istiyorsan Kalamarya’nın hoşuna gideceğine eminim.

Kalamarya – Çiftlikköy Mah. 18. Sok. No:8 Çeşme

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.