Arnavutköy’de manzara ve yunan ezgileri bir arada…

Arnavutköy’de manzara ve yunan ezgileri bir arada…

Balıkçılarla dolu Arnavutköy‘de meze ve ara sıcaklarda biraz Yunan dokunuşu ve ön sıradaki şık balıkçılara kıyasla daha salaş ve rahat bir ortam arıyorsan O Maestros’u deneyebilirsin.

Özellikle en üst katındaki ahşap küçük bölümünde 10 kişiden kalabalık gittiğinde sadece kendi arkadaş grubuna ait bir bölgede oturup bol muhabbetli ve manzaralı rakı meze keyfi yapabilirsin. Rakıya alternatif olarak uzoyu da tercih etmek mümkün.

IMG_0801

Meze olarak patlıcan ezme, şakşuka, barbunya gibi klasiklerin yanı sıra sarı mercimek ile hazırlanmış fava, üç peynirle hazırlanmış peynir ezme ya da taramayı tercih edebilirsin. Ben buradaki favayı baklayla hazırlanan klasik favadan daha çok sevdiğimi söyleyebilirim, değişik bir lezzet denemeni tavsiye ederim. Üç peynirli meze ise çok lezzetliydi, rakı yanına beyaz peynir söylemek yerine o peyniri yiyerek keyif yapabilirsin.

IMG_1043               IMG_1045

Salata olarak ise üzerinde büyük bir beyaz peynirle servis edilen grek salata, domates ve iri doğranmış soğanla hazırlanan salata ya da ince kıyılmış roka, domates ve rende peynirle hazırlanan salata rakı ve mezelerin yanında güzel tercihler.

Balığa dair değişik şeyler denemeyi seviyorsan balık pastırması hoşuna gidebilir.

kabak kızartma - o maestros - neredeyesek

Daha çok ara sıcak gibi sıcak balık lezzetlerini seviyorsan, o zaman içerisinde kırmızı ve yeşil biber bulunan peynirli kalamar dolmayı kesinlikle tavsiye ederim. O Maestros’taki favori lezzetim kesinlikle kalamar dolmaydı. Ara sıcaklardan bence menemene benzer bir görüntüde olan domates biber ve beyaz peynirle hazırlanan ve sıcak servis edilen Buyurdi ise çok lezzetliydi, benim gibi peyniri ve ekmek banmayı sevenler için ideal bir lezzetti. Ara sıcakların porsiyonu büyük olduğundan 2 kişi bu iki ara sıcak, mezeler ve salatayla bile doyabilir. Ama daha kalabalık bir grupsa ahtapot ızgara, midyeli pilav gibi ara sıcaklar da tercih edilebilir.

IMG_1047               IMG_1036

Arnavutköy’de Eftalya, Sur Balık, Mira Balık gibi şık ve keyifli balıkçılar yerine yine lezzetli ama daha salaş olan Lipari gibi balıkçıları tercih ediyorsan farklı meze ve ara sıcaklar için O Maestros’u deneyebilirsin.

O Maestros – Arnavutköy Bebek Caddesi, No 73, Arnavutköy, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.