Doors Akademi’de parti atıştırmalıkları workshopu

Doors Akademi’de parti atıştırmalıkları workshopu

Eve arkadaşların geldiğinde içkinin yanına güzel atıştırmalıklar yaparak keyifli bir akşam geçirmek istiyorsan ya da sevdiğin insanlarla birlikte güzel bir yemek yapmayı öğrenirken eğlenmek istiyorsan Doors Akademi’deki workshop senin için ideal.

Bizim katıldığımız Parti Atıştırmalıkları workshop’unda ketçap, ıspanak ve beyaz peynir dolgulu mantar, yer fıstıklı soslu tavuk şiş, fırında patates ve karamelize soğanlı mini hamburgerler yapmayı öğrendik; mayonez ve frambuazlı vinegrate soslu salatanın da şef tarafından yapılışını izledik. Hem pratik hem de lezzetli bu atıştırmalıkları yaparken mantarın yıkanmayıp sadece silindiği ya da soyulduğu, soğan doğramayı kolaylaştıran taktikler gibi püf noktaları da eğlenerek öğrendik.

IMG_0986               IMG_0988

Bütün bu yemeklerin hepsini yapmak çok kısa sürmese de aralarından iki üç tanesi seçerek evde hazırladığında hele de yanında biri daha olursa kısa bir sürede pratik ve lezzetli bir menü hazırlayabilirsin.

IMG_0990

Doors Akademi’de bu menüleri şefin yemekleri yapışını izleyip hazırladıktan sonra aralarda mola verip şarap, bira, kola gibi içecekler eşliğinde yiyorsun. Hem senin gibi yemek yapan insanlarla sohbet etme hem de çok lezzetli ve kendi yaptığın yemekleri yeme sansın oluyor.

Keyifli vakit geçirmek, güzel yemekler yemek ve bu yemeklerle ilgili püf noktalar öğrenip evine gelenlere güzel bir sofra hazırlamak istiyorsan Doors Akademi’deki bu eğitimi ya da ilgini çeken diğer amatör eğitimlere bir arkadaşınla beraber gelip aynı istasyonda eğlenceli şekilde yemekler yapmayı deneyebilirsin.

Doors Akademi – Halide Edip Adivar Mah. Melikşah Sok. No: 9/1 Şişli İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.