Boğaz kenarında lezzetli yemekler ile keyif… Starboard Restaurant

Boğaz kenarında lezzetli yemekler ile keyif… Starboard Restaurant

Boğaz manzarasını çok seviyorsan ve de lezzetli yemeklerden vazgeçemiyorsan havalar güzelken Ortaköy’de Radisson Blu Bosphorus’un içindeki Starboard Restaurant güzel bir akşam yemeği için ideal! Köprü ve boğaz manzarasını bir arada yaşayıp Türk lezzetlerinin füzyon yorumlamasına sahip menüyü denemenin hoşuna gideceğine eminim.

STAR2

Başlangıç olarak Akdeniz Mozaiği isimli haydari, avokado salatası ve pestolu mozzarella toplarından oluşan lezzeti denemeni tavsiye ederim. İçerisinde yeşil elma, keten tohumu, avokado ve sütte bekletilmiş ceviz bulunan 7 yeşilli salata ise hem iç ferahlatan hem de çok lezzetli bir alternatif. Karidesli başlangıçları seviyorsan yanında tabule ile servis edilen acılı ve tereyağlı jumbo karidesi deneyebilirsin.

star7          starboard3

Genelde makarna ve risotto gibi lezzetleri tercih ediyorsan beğendi ile servis edilen içi de beğendi dolgulu ravioli Türk damak tadına çok uygun keyifli bir yemek. Köz patlıcan ve edamamemeli risotto ise risottoyu ya da füzyon yemekleri sevenler için gerçekten ideal.

stAR8          STAR10

Tüm başlangıçlar, makarna, risotto gibi hamurlu lezzetler güzel olsa da Starboard Restaurant’a gelmişken ana yemek için biraz yer bırakmak lazım. Baklava hamuruna sarılı dana antikot konfit ve yanında soğanlı patates sotesi ile servis edilen ızgara deniz levreği gerçekten müthişti. Antrikotu bonfileye kıyasla daha az sevmeme rağmen buradaki antrikotun lezzeti uzun uzun pişirildiği için çok güzeldi; baklava hamuruyla çok güzel bir uyumu olmasına rağmen sade haliyle yesek bile benzer bir keyif alırdım. Levrek de çok taze ve lezzetliydi, yanındaki patatesler ise tokken bile zevkle yenebilecek güzellikteydi.

starboard5          star6

Geleneksel tatlıları seviyorsan ama daha hafif bir lezzet arıyorsan, ayva tatlısı ile hazırlanmış yanında dondurma ile servis edilen katmer çok lezzetli bir alternatif, beğenerek yiyeceğine eminim.

starboard2

Biz tadım yaptığımız için resimlerde porsiyonlar az gibi görünebilir ancak hepsi çok lezzetliydi ve bir tabak yemeyi isteyeceğim güzellikteydi. Yine de favorilerimi 7 yeşillikli salata, et isteyenler için antrikot, balık isteyenler için ise ızgara levrek olarak sıralayabilirim.

Şık bir restorana gitmek ya da özel bir gün için yemek yemek istiyorsan denize sıfır oturarak keyifli ve çok lezzetli bir yemek yiyeceğin bir yer Starboard Restaurant.

starboard

Starboard Restaurant – Radisson Blu Bosphorus Hotel Çırağan Caddesi no.46 Ortaköy İstanbul

P.S. İki kişi başlangıç paylaşıp ana yemek ve birer kadeh şarap içtiğinde ortalama 160-180TL  gibi bir hesap gelebilir.

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.