Alaçatı’da lezzetli İtalyan dondurması için… Dondurmino

Alaçatı’da lezzetli İtalyan dondurması için… Dondurmino

Her gün yeni bir yer açılan Alaçatı‘da özellikle Hacımemiş tarafı hala yürünebilen ve keşfedilecek yeni yerler barındıran güzel bir bölge. Sen de Alaçatı’daki yürüyüşünün ya da akşam yemeğinin üzerine güzel bir İtalyan dondurması yemek istersen Dondurmino’yu denemelisin. Benim de geleneksel dondurmalar içerisinde favorilerimden biri olan Veli Usta‘ya göre daha yoğun bir dondurma olsa da nutella, yoğun bitter çikolatası ve benim gibi italyan tarzı dondurmaları ve sorbeleri sevenler için ideal bir adres.

Dondurmino’ya gelince hangi çeşitleri deneyim diyorsan Cremeria Milano‘daki nutella veya bignolata’yı seviyorsan o zaman burada da nutellayı denemelisin. Bitter çikolatayı ise sade bitter çikolata haricinde acılı bitter çikolatalı, vişneli çikolatalı olarak deneyebilirsin.

Biskuvili içinde parcacıklar olan dondurmaları sevenler için ise kurabiyeli ya da limonlu bisküvili gerçekten ideal. Hatta buradaki favori dondurmamın limonlu biskuvili olduğunu söyleyebilirim, daha önce benzerini denememiştim.

IMG_1615

İncir & ceviz, karamel, tiramisu ve kestane de denemeye değer. Günlük olarak çeşitler değişebildiği ve Alaçatı’nın yoğun olduğu günlerde ürünler tükenebildiği için buldukların arasından zevkine uygun olanları denemen gerekiyor.

Eğer hafif ve meyveli lezzetler arıyorsan orman meyveli, ananaslı, portakallı gibi lezzetleri deneyebilirsin. Antep fıstığının lezzetinin Veli Usta, Bitez Dondurmacısı ya da Yaşar Usta’daki gibi olmasını bekliyorsan daha kremamsı bir yapıda olduğu için hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

Mavi renkli dondurma nedir diyenler için ise vanilya ve karamelli bir İtalyan dondurması olduğunu söylemek isterim. Çocukların ilgisini çeken bir görüntüsü olmasının yanı sıra herkesin seveceği bir lezzete sahip.

Dondurmino – Hacı Memiş Mah. 2012 Sokak No38, Alaçatı İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.