Rüzgarsız bir günde tercih edilecek ferah bir teras… Mixo Terrace

Rüzgarsız bir günde tercih edilecek ferah bir teras… Mixo Terrace

İstanbul‘da genelde bir terasa gittiğimizde manzara beklediğimiz açık bir gerçek yine de bazen havadar bir yerde oturmak yol gürültüsünden uzak olmak istediğimizde manzarası olmasa da ferah bir terasta olmayı tercih edebiliyoruz. Taksim civarında Martı Otel’in terasında yer alan Mixo Terrace’da buna örnek olabilecek bir yer.

Dünya mutfağı tarzında İtalyan‘a daha yakın bir çizgide yer alan menüsüyle peynir & pizza & şarap keyfi yapmak isteyenler için ideal bir menüsü var. Daha sağlıklı takılmak istersen de zecefilli ızgara kuşkonmaz, ılık keçi peyniri salatası gibi lezzetlerle yemeğine başlayıp, ızgara somon ya da lokum yemeyi tercih edebilirsin.

IMG_1689

Pizzalar domates soslu ve domates sossuz olarak ikiye ayrılıyor. New York Lombardi’s Pizzeria‘da white pizza kategorisinde olduğu gibi Türk mutfağında alışık olduğumuz domates sosu içermeyen bufala mozzarellalı pizzalar bunlar. Biz domateslilerden Prosciutto isimli prosciutto, mantar, roka ve parmesanlı pizzayı ve Melanzane isimli paltıcanlı parmesanlı olanı denedik, lezzeti çok güzeldi.

IMG_2145

Şarküteri tabağı ise içerisinde bulunan peynir ve şarküteri ürünleri bakımından zengindi ve hepsi lezzetliydi, sunum bakımından da güzeldi.

Ana yemek olarak patlıcan sevenler Rustik Lazanya’yı et sevenler ise Tenderloin’i deneyebilir.

Üstüne tatlı da denemek istersen ve hafif bir tat arıyorsan lime panna cotta senin için ideal.

Yemeğin öncesi ve sonrasında kokteyl içmek içinde ideal bir yer. Ancak bu bölgeye gelmişken hem yemek hem de kokteyl bakımından daha iyi bir yer olan Flamingo’yu da deneyebilirsin.

Mixo Terrace – Martı İstanbul Hotel, Talimhane Mah. Abdülhakhamit Cad. No.25 Beyoğlu İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.