Moda’da her saat keyifli bir alternatif… Muaf

Moda’da her saat keyifli bir alternatif… Muaf

Karaköy gibi gün geçtikçe gelişen Moda’da hem kahvaltı hem de içki yanı atıştırmalıklar için ideal adreslerden biri Muaf. Sempatik bahçesinde hem Moda’nın hareketli bir yerinden oturmanın tadını çıkarıp hem de güzel sohbet etme şansı bulabilirsin.

IMG_2761             IMG_2588

Her ne kadar servis çok hızlı olmasa da kahvaltı için güzel çeşitler bulabilirsin. Biz yumurta çeşitlerinden pastırmalı sahanda yumurtayı, muaf omleti ve peynirli menemeni denedik. Beklentileri yüksek tutmadığım için hepsinin lezzetli olduğunu söyleyebilirim ama Rumelihisarı’ndaki kahvaltıcılara kıyasla daha sıradandı tabi ki. Kahvaltı tabağın’da ise peynir çeşitleri, söğüş domates salatalık, zeytin, reçel, bal, tereyağı ve muaf salça var. Peynir çeşitleri ve boyutu 2-3 kişi için yeterli, salçası ise çok lezzetli. Ekstradan kaymak, tahin pekmez ya da nutella söylemek güzel bir pazar kahvaltısı için ideal oluyor.

IMG_2776                 IMG_2777

Patates kızartması, tavuk kanadı gibi sıcaklarla biranı ya da peynir tabağı ve kuru et ile şarabını da içebilirsin. Ana yemek olarak ise hellim peynirli, ızgara tavuklu gibi salata çeşitlerinden, burger çeşitleri ya da schnitzel, ızgara bonfile gibi et çeşitlerinden birini seçip öğlen ya da akşam yemeği yemek için de Muaf’a uğrayabilirsin.

Moda’da menü anlamında kapsamlı ve Yer gibi oturması keyifli kafelerden biri Muaf. Özellikle dışarıda oturmak istediğinde burayı deneyebilirsin. Bizim gibi kahvaltıda yumurtasız olmaz diyenlerdensen ama üstüne pancake gibi tatlıları arıyorsan Muaf’ta omlet ya da menemen yiyip üstüne Munchies’teki pancakelerden deneyebilirsin.

Afiyet olsun!

Muaf – Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, Ferit Tek Sokak, No 60/A, Kadıköy, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.