Pancake severlere güzel bir adres… Munchies

Pancake severlere güzel bir adres… Munchies

Günün herhangi bir saati pancake görüp de yemeyecek insan yoktu herhalde? Diyeti bozduracak şeylerin başında gelen güzel bir lezzet, pazar kahvaltısı için de güzel bir ödül tabi ki. Moda’daki Munchies Crepes & Pancakes de açıldığı günden beri çok özel bir pancake yaptıklarından değil aslında güzel sunumundan dolayı ve sadece crepe ve pancake yapmaya kendini adadığı için bu kadar popüler oldu.

Hafta sonu yoğunluk olduğu için sadece tatlıları içeren ya da tatlı ve tuzluları bir arada bulunduran pancake alternatiflerinden birini seçebiliyorsun. Hafta içi ise krep alternatiflerinden birini de denemek mümkün.

Tuzlularla birlikte seçtiğinde salam ve peynir çeşitleri de pancake yanında servis edildiği için aç karnına gittiğinde iyi bir alternatif olabilir. Ancak hafta sonu çok kalabalık olduğu için hafif bir kahvaltı üstüne sadece tatlı yemek amaçlı gidersen hem daha az sıra beklersin hem de buranın esas özelliği tatlıları olduğundan tatlıların daha çok tadını çıkarabilirsin. Bir porsiyonda dört adet pancake var ve tabağın kenarına koydukları nutella, fıstık ezmesi, fındık ezmesi, muz, çilek, reçel, bal gibi tatlı lezzetlerden bittikçe isteyebiliyorsun. Tabi ki insanın yedikçe yiyesi geliyor.

IMG_2680

Pancakeler çok özel olmasa da İstanbul’da dışarıda yiyebileceğin pancakelere göre daha lezzetli ve özellikli. Yine de Happily Ever After’daki muzlu cevizli pancake kadar ya da Londra’daki Breakfast Club’taki, New York’taki bir çok yerde olduğu kadar lezzetli pancakeleri olduğunu söyleyemem tabi ki. Ama sunum anlamında çok başarılı oldukları ve reçel fındık ezmesi gibi seçimlerinin güzel olduğu kesin.

Daha boş bir gününde çok sıra beklemeden gidersen beklentilerini de çok yüksek tutmazdan Munchies’deki pancakeleri yerken keyif alacağına eminim.

Munchies Crepes & Pancakes – Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No: 62/A, Moda – Kadıköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.