İçerisinde “Gizli Kalsın” isimli barıyla ünlü lezzetli pizzanın adresi… Pizza Emirgan

İçerisinde “Gizli Kalsın” isimli barıyla ünlü lezzetli pizzanın adresi… Pizza Emirgan

Pizzayı eve sipariş de etsem, restoranda da yesem pizzanın malzemesinin bol olması lezzetinin güzel olması benim için çok önemli diyorsan Pizza Emirgan’daki pizzaları denemelisin. Emirgan’da La Boom’un yanına aynı grubun bir parçası olarak açılan Pizza Emirgan dışarıda kırmızı kareli örtülü bir kaç masa ve içeride barda oturma alternatifi ile lezzetli pizzalar yemek için ideal.

Sadece pizza yemek istemezsen başlangıç olarak burrata, şarküteri ve peynir tabağı da deneyebilirsin. Tüm peynir ve şarküteri ürünleri özenle seçilmiş, taze ve lezzetli. Pizzalar da lezzetli olduğundan başlangıçlarla doymamakta ve bir kaç pizza denemekte fayda var.

Sebzeli pizzaları seviyorsan patlıcanlı Melanzane, kabak çiçekli pizza ve kuşkonmazlı pizza senin için keyifli tercihler olabilir.

IMG_3223Benim gibi etli lezzetleri tercih ediyorsan o zaman bonfileli pizza, breasola pizza ya da prosciutto cottolu pizzayı deneyebilirsin. Pizzaların kimisi domates sossuz white pizza kategorisine giriyor. Üzerinde roka ve parmesanla servis edilen Breasola pizza da bu kategoriye giriyor ve hamurun üstündeki mozzarellanın tadını daha çok hissettiğin için benim çok hoşuma gitti. Gittiğim çoğu yerde Breasola pizzayı deneyen biri olarak buradakinin malzemesinin Pizzeria Trio‘da olduğu gibi gerçekten bol olduğunu ve tüm ürünlerin lezzetlerinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Değişik lezzetler denemek istersen cheddarlı tavuklu olan ya da avokadolu karidesli olanı deneyebilirsin.

IMG_3225          IMG_3224

Kapalı pizzaları da seviyorsan cheddar & pepperoni pizza ya da patlıcanlı pizza keyifli alternatifler olabilir.

Tatlı olarak ise içinde mascarpone peyniri muz ve fındık parçaları bulunan nutellalı kapalı pizza ya da tiramisuden birini tercih edebilirsin.

IMG_3205

Yemek haricinde chili margarita gibi güzel kokteyller içmek ya da gece içerisinde yer alan ve Gizli Kalsın ismiyle ünlenen barında takılmak da en az yemekleri kadar keyifli.

Pizza Emirgan – Sakıp Sabancı Caddesi, No14B Emirgan İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.