Artan kahve trendine keyifli ferah ve lezzetli bir alternatif… Mahalo

Artan kahve trendine keyifli ferah ve lezzetli bir alternatif… Mahalo

Galata ve Karaköy bölgesi giderek hareketlenirken kısa bir süre içinde Karabatak‘ın tarzına benzer bir çok kahveci açıldı. Kimisi to go konseptine daha uygun sadece bir iki masayla hizmet veren küçük yerlerken bazıları da bilgisayarını alıp oturmak için ideal. Galata Kulesi’nden Karaköy‘e inerken merdivenlerden Salt Galata’nın yanına geldikten sonra biraz daha aşağıya inersen karşına çıkacak yüksek tavanlı ve keyifli bir adres Mahalo Coffee Shop. Londra ve Amerika’da uzun seneler okumuş ve yaşamış kahve dükkanlarının işleyişini gözlemiş Kardelen Hanım tarafından açılan bu kahveci de tüm tatlılar günlük ve ev yapımı.

IMG_0018

Kahve olarak standart çeşitlerden espresso, americano, cappucino gibi seçeneklerden birini seçebilirsin. Filtre kahve denemek istersen ise senin için özel olarak demlenen V60 kahvesini deneyebilirsin. Ben americanoyu çok sevdiğim için hem americano hem de filtre kahvesini denedim. Buradaki filtre kahve çok güzeldi americano yerine V60 filtre kahveyi kesinlikle daha iyi bir tercih. Cup of Joy‘un ve Sweedish Coffee Point’in americanosu ise buradaki americanodan daha lezzetli.  Sütlü çeşitleri seviyorsan ve latte senin için fazla sütlü ise Flat White’i denemeni öneririm.
IMG_3016Tatlı olarak ise her gün bulunan çikolata parçalı cookie, hindistan cevizli çikolatalı top gibi çeşitlerin yanı sıra, o güne özgü brownie, çikolatalı kokoleka ve meyveli kek çeşitleri var. Kahvaltı etmediysen ise kruvasan ya da minik ev tipi poğaça çeşitlerinden deneyebilirsin.

IMG_0017

Yüksek tavanlı dışarıdan görünmeyen ama keyifli iç ortamının yanı sıra dar bir sokakta yer alması sebebiyle sokağın iki tarafına atılan masaları sayesinde çok zevkli bir kahveci. Güzel müzikler eşliğinde kalabalık bir grup olarak ya da tek başına kitap okuyup ya da bilgisayarınla Mahalo’ya gelip  güzel bir kahve ve yanında taze bir tatlının tadını çıkarabilirsin.

Mahalo Coffee Shop – Arap Cami Mah. Söğüt Sok. No:1 34421 (Bankalar Caddesi) Karaköy İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.