Müdavimi olunacak bir İtalyan… La Scarpetta

Müdavimi olunacak bir İtalyan… La Scarpetta

Uzun zamandır Etiler’e keyifli ve lezzetli yeni bir restaurant açılmamıştı. Ara sokakta iki villayı birleştirerek modern bir şekilde tasarlanmış ve keyifli bir kış bahçesi şeklindeki yüksek tavanlı dekorasyonuyla insanın içini açan La Scarpetta, Da Mario gibi lezzetli bir İtalyan restaurantı olarak Etiler’e keyifli bir alternatif kazandırmış oldu.

Hem ortamının rahatlığı hem de yemeklerinin lezzetiyle bende tekrar gitme hissini uyandırdığını belirtmeliyim.

İçerisinde şarküteri ürünlerinin bulunduğu bir bölüm de olduğundan hem pizzalarında kullanılan hem de peynir ya da şarküteri tabağında servis edilen ürünlerine özenildiğini hemen anlıyorsun.

Başlangıç olarak peynir ya da şarküteri tabağı, burrata ya da ızgara kuşkonmaz gibi lezzetleri tercih edebilirsin. Salataların hem küçük hem de büyük porsiyonları olması güzel ancak tek öğün olarak servis edilen salatalar gibi içi bol malzemeli salatalar beklememeni tavsiye ederim.

IMG_4657

Ana yemek olarak ise pizza, makarna, risotto ya da et çeşitlerinden birini tercih edebilirsin. Benim gibi bir İtalyan restaurantına gittiğinde kalitesini anlamak için burrata ya da osso bucco gibi klasik lezzetleri denemeye önem veriyorsan Scarpetta’daki Osso Bucco’yu tatmanı tavsiye ederim. Safranlı risottonun üzerinde servis edilen dana incik yumuşacık ve çok lezzetliydi. Hem risottonun hem de etin uzun süre sıcak kalması ise ikisinin de lezzetini daha çok alabilmemi sağladığından keyfimi iyice arttırdı.

IMG_4658İncik tipi etleri tercih etmiyorsan bonfileyi de keyifle yiyeceğine eminim. Et yemek istemiyorsan o zaman deniz mahsüllü linguini, breasola ya da prosciuttolu pizzalardan birini seçerek de çok keyifli bir yemek yiyeceğine eminim. Bizim tercih ettiğimiz Breasola pizzanın hem breasolası hem de mozzarellası boldu ve çok lezzetliydi, denemeni tavsiye ederim.

IMG_4659Yemeğin üstüne tatlı olarak tiramisu hafif ve keyifli bir tercih olabilir. Tatlı yemek istemezsen ise kokteyllerden passion fruitlu kokteyli tavsiye ederim .

La Scarpetta güzel bir ortamda lezzetli yemekler yiyip geniş şarap kavından İstanbul standartlarında çok da yüksek fiyatlı olmayan kaliteli şaraplar seçip bol muhabbetli bir akşam geçirebileceğin bir yer olmuş. Şık olmasına rağmen kendini rahatsız etmediğin sıcak bir ortamı var. Da Mario gibi kaliteli ve keyifli bir ortam arıyorsan yeni favorin aynı sokakta yer alan Scarpetta olabilir.

İyi Keyifler,

La Scarpetta – Dilhayat Sokak No:15 Etiler İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.