İstanbul’da şık ve popüler bir restoran… La Petite Maison

İstanbul’da şık ve popüler bir restoran… La Petite Maison

Nice, Londra ve Dubai’den sonra Nişantaşı’nda Maçka Palas’ın içine şube açan La Petite Maison insana kendini Londra’nın tarihi otellerinde şık bir davete gelmiş hissi veriyor.

Lezzetli balık başlangıçları, makarnaları, et ve balıkları arasından seçim yapmakta zorlanabileceğin Akdeniz ağırlıklı bir menüsü var. Başlangıç olarak karamelize ceviz ve gorgonzolalı hindiba salatası, tuna carpaccio, foie gras, ahtapot carpaccio, zeytinyağlı ılık karides ya da keçi peyniri ile marine edilmiş kuşkonmaz denenebilir. Eğer foie gras seviyorsan La Petite Maison’dakini kaçırmamanı öneririm, dikdörtgen olarak değil de sadece bir sos gibi yuvarlak bir kabın içerisinde servis edilmesine rağmen Türkiye’de yediklerim içerisinde en güzeliydi.

IMG_4547

Ana yemek olarak ise makarnalardan kalamar ve karidesli ev yapımı makarnayı, balık olarak ise black cod’u (Fileto Morino Balığı) denemeni öneririm. Her ne kadar garsonlar balık yemeye daha çok yönlendiriyor olsalar da bence etleri de denemeye değer.

IMG_4491               IMG_4927

Yemeğin üstüne ise ya güzel kokteyllerinden deneyebilir ya da creme brulee, profiterol veya cheesecake gibi lezzetli ve hafif tatlılarından yiyebilirsin.

Güzel bir ambiyansa, iyi bir servis anlayışına ve lezzetli yemeklere sahip bir yer La Petite Maison. Ancak ortamının biraz şık olduğunu ve yemek porsiyonlarının çok büyük olmadığını belirtmeliyim. İçeride ünlülerle karşılaşma ihtimalin de yüksek. Bu tarz şık ve popüler ortamlardan hoşlanıyorsan pazartesi günleri bile kalabalık olan La Petite Maison’un hoşuna gideceğine eminim. Yine de etrafı çok umursamayıp, şık ve lezzetli restoranları denemeyi benim gibi seviyorsan o zaman yemekler ve servisten memnun kalacağını düşünüyorum.

İyi Keyifler,

La Petite Maison –  Maçka Palas Maçka cad 33-B İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.