Cihangir’de ev yapımı tatlılar eşliğinde lezzetli kahve… Swedish Coffee Point

Cihangir’de ev yapımı tatlılar eşliğinde lezzetli kahve… Swedish Coffee Point

Cihangir‘e İsveç’te yaşamış ve Coffee Point diye yerlerin sahibi olan bir Türk tarafından biri tarafından açılan Swedish Coffee Point, merkezi konumunun ve kahvelerinin güzelliğinin yanı sıra, tezgahın arkasındaki küçük mutfağında yapılan günlük ev yapımı lezzetli tatlılarıyla da beni mutlu etmeyi başardı.

Benim gibi filtre kahve ya da amerikano meraklısıysan, senin için istediğin kahveyle hazırlanan taze filtre kahveyi içmekten mutlu olacağına eminim. Filtre kahve için Doğu Afrika, Brezilya ve Orta Amerika’dan kahve çekirdekleri içeren İsveç’in Zoega’s markasını kullanıyorlar, hem o anda hazırlandığı için hem de daha özel kahveler olduğu için Sweedish Coffee Point’te amerikano yerine filtre kahve içmeni öneririm. Diğer kahvelerin yapımında ise Coffeenutz markasını kullanıyorlar.

IMG_2500

Tatlılar ise birbirinden güzel, seçmekte zorlanacağına eminim. Ancak, aralarında küçük alternatifler de bulunduğu için dilersen bir kaç çeşit deneyebilirsin ya da diyeti bozmadan küçük bir kaçamak yapabilirsin. Ben hindistan cevizli çikolata toplarını ve snickers lezzetinde hazırlanan peanut butterlı çikolata ile kaplanmış granola barı çok tavsiye ederim. Nutellalı cookie, limonlu mereng tart ve havuçlu kek de denemeye değer. Çikolatadan vazgeçmem diyorsan brownie’si de dışı sert içi yumuşak kıvamıyla sert bir filtre kahveyle iyi gidiyor.

IMG_2218

Benim gibi küçük ve sevimli, güzel müzik çalan ve samimi insanlar tarafından işletilip evdeki gibi lezzetli tatlıları bulunduran kahve dükkanlarını seviyorsan Swedish Coffee Point tam sana göre! İyi Keyifler!

Swedish Coffee Point – Kuloğlu Mah. Firüzağa Cami Sok. No:2/E İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.