Farklı burger çeşitleri sevenlere müjde… Yeniköy Hopdaddy Burger

Farklı burger çeşitleri sevenlere müjde… Yeniköy Hopdaddy Burger

Hamburger her ne kadar sıklıkla bulabileceğimiz ve kaçamak olarak yemeği çok sevdiğimiz bir şey olsa da ben bu konuda gerçekten seçici olduğuma inanıyorum. Köftesinden, pişiriliş şekline, ekmeğinden soslarına bir çok detay bir araya gelince ancak çok güzel bir burger olmuş deyip keyifle yiyebiliyorum.

İstanbul’da bir çok hamburgerci açılmış olmasına rağmen uzun zaman Virginia Angus ve Nusr’et Burger ile karşılaştırabileceğim lezzette bir hamburger yememiştim. Hopdaddy Burger hem hamburgerlerindeki çeşitlilik hem de ekmek ve soslarını kendilerinin yapıyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Benim gibi içerisinde hem dana bacon hem de cheddar olan ve poğaça hamuru gibi ekmeklerle hazırlanmış burgerler favorinse o zaman buradaki Hopdaddy Burger’i denemelisin. Rokfor peynirini seviyorsan ise Blackjack Burger’i tavsiye ederim. Daha geleneksel lezzetler için ise kaşarlı köfte ile hazırlanan beğendili ve süzme yoğurtlu Türk Burger de keyifli bir tercih!

IMG_4240               unnamed

Füzyon lezzetlere açık olanlar için ise menüye ananaslı Tropicana Burger ve karidesli Tokyo Burger’i eklemişler. Şarap ve Bira çeşitlerini de bulabileceğin Hopdaddy Burger de biraya eşlik eden soğan halkası, mozzarella stick gibi lezzetler bulunduran bir combo tabağı ya da şarapla iyi gidecek peynir ya da füme et tabağı da söyleyebilirsin.

Patatesleri şuan için taze olmasa da baharatı çok iyiydi ve yanında kendi yaptıkları soslarla yemek keyifliydi. Arka bahçeleri de açıldıktan sonra mutfağı büyütüp patatesleri de kendileri yapacaklarını bizimle paylaştılar, biz de bu fikri destekledik.

Ekmekleri çok lezzetli, sosları özel ve hamburger köftesini sulu bırakarak pişirmeyi başarmış bir hamburgerci olan Hopdaddy’nin bira ve şarap servisi de yapıyor olması bizi mutlu etti. Yan bahçesi de açıldıktan sonra Yeniköy‘de keyifli vakit geçirilebilecek ve sıkılmadan değişik burgerler denenebilecek olması da süper!

İstanbul’da benim için ilk üç burgercinin arasına giren Hopdaddy Burger’i hamburger severlerin kesinlikle denemesini tavsiye ederim!

Hopdaddy Burger – Köybaşı Cad. No:88A, 34464 İstanbul, Türkiye

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.