Şarap-Peynir-Pizza üçlüsünden vazgeçemeyenlere… Serafina

Şarap-Peynir-Pizza üçlüsünden vazgeçemeyenlere… Serafina

Akmerkez’in içerisine açılan New York’un ünlü italyan kafe/ restaurantı güzel ve çeşitli pizzalar ve italyan lezzetleri arayanlar için ideal bir adres. Etiler‘de Midpoint gibi kafelere gitmeyi tercih etmeyenler ve Da Mario, La Scarpetta gibi planlanmış bir yemek programı yapmak istemeyenler için günün her saatinde gidilebilecek menüsü zengin alışveriş sonrası keyfi için de tercih edilebilecek bir yer Serafina.

IMG_4935Menüde peynir tabağı, kuşkonmaz, enginar, burrata gibi başlangıçlar; makarna ve pizza çeşitleri ve etler var. Pizza menüsü ise domates soslu, domates sossuz ve kapalı pizzaları içerecek şekilde çok kapsamlı ve fırını sebebiyle sosu sulu kenarları çıtır kalabiliyor, çok lezzetli, mutlaka bir pizza denemeni tavsiye ederim. Pizza olarak peyniri bol ama hafif bir lezzet arıyorsan Di Vittorio ya da Doc Margarita’yı karışık bir lezzet istiyorsan mantar, enginar, pesto ve prosciuttolu 4 Stagioni’yi tercih edebilirsin. Benim gibi füme et ya da mantarlı ve trüflü pizzaları seviyorsan ise Breasola ve Ai Porcini güzel pizzalar, öneririm.

IMG_5240

Güzel bir makarnadan vazgeçemiyorsan ise porçini mantarlı pappardelle gibi klasiklerin yanı sıra trüflü ravioli, gnocchi gibi değişik seçeneklere de şans verebilirsin.

Ana yemek isteyenler için ise hafif bir yemek olarak ızgara somon, et sevenlere ise Et Schnitzel ya da polenta ile servis edilen bonfile dilimlerini tavsiye ederim.

Yemeğin üstüne tatlı yemek istersen pizzası güzel bir yer olduğu için bence nutellalı focacciayo denemelisin ama hafif olmasını istiyorsan cheesecake de güzel bir alternatif.

Etiler’de pratik ve lezzetli bir yer olan Serafina’nın beyaz masa örtülerine rağmen tutum olarak rahat bir yer olduğunu, ancak bazı hafta içi akşamları bile rezervasyon gerekebileceğini de söylemeliyim.

İyi Keyifler!

Serafina – Etiler Nispetiye Cad. Akmerkez AVM Beşiktaş / İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.