Urla’da tatlı şöleni… İrmik Hanım Patisserie

Urla’da tatlı şöleni… İrmik Hanım Patisserie

Alaçatı’nın kalabalığından sıkılanlara, eskisi gibi sakin halini özleyenlere süper haber! Eskiden Alaçatı ‘da olduğu gibi ferah bir yolda yürüme, keyifli dükkanlar ve sokaktaki standlardan alışveriş yapma imkanının yanı sıra güzel tatlılar yiyip kahve içerek keyif yapabileceğin bir sokak var: Urla Sanat Sokağı! Bu sokakta ise güzel bir tatlı yemek için Paris Cordon Bleu’de eğitim almış mütevazi ve sıcak kanlı şef Esra Hanım’ın İrmik Hanım Patisserie’sine uğramanı tavsiye ederim.

İç kısmı küçük olsa da dekorasyon anlamında çok keyifli objeler var, bana çok çekici gelen güzel tatlılara karar verirken bile ilgimi çekebildiği için ortamını sevdiğimi söyleyebilirim.

irmik hanım patisserie - neredeyesek         irmik hanım patisserie - neredeyesek 2

Herkesin tatlı tercihi farklıdır ancak benim gibi çikolata ağırlıklı tatlılar seven biri için bile çilekli tartın ve limonlu merengli tartın görüntüsü çok çekiciydi, meyveli tatlı sevenlerin seçim yapmakta zorlanacağına eminim. Çikolatalı bir lezzet arıyorsan brownie, ekler, oreolu ya da twixli cupcake ya da çikolatalı çilekli fraisier iyi alternatifler olabilir. Hepsi çok çekiciydi ancak benim gibi en çikolatalı tatlıları seven biri için güzel bir brownie her zaman favoridir. Sen güzel yapılmış bir pastacı kreması ve çikolata-meyve kombinasyonunu seviyorsan, oyunu çikolatali çilekli fraisierden yana kullanabilirsin. Daha hafif ve meyveli lezzetler tercih ediyorsan da çilekli tartı ya da acıbadem kurabiyesini deneyebilirsin.

irmik hanım patisserie - neredeyesek 3         irmik hanım patisserie - neredeyesek 4

Tuzlu kurabiyeler, bademli kruvasan, çikolatalı kurabiyeler gibi atıştırmalık lezzetleri de çayın yanında deneyebilirsin.

Benim gibi dondurmayı diğer tatlılardan ayrı tutuyorsan, sıcak bir günde yürüyüş sonrası salep ve mevsim meyveleriyle yapılan lezzetli dondurmaları deneyebilirsin. Limon ve karadut çok lezzetliydi, keyifle yediğimi söyleyebilirim.

irmik hanım patisserie - neredeyesek 5         irmik hanım patisserie - neredeyesek 6

İzmir‘de Arpege‘den sonra gördüğüm en Avrupai patisserie olduğunu ve böyle güzel bir yerin Urla’ya açılmasından mutluluk duyduğumu söylemeliyim.

İyi keyifler,

İrmik Hanım Patisserie – Urla Sanat Sokağı Urla İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.