Alaçatı’da keyifli bir avlu, lezzetli etler için… Cura

Alaçatı’da keyifli bir avlu, lezzetli etler için… Cura

Alaçatı’da hem güzel bir yemek yemek istiyorsan hem de kalabalıktan yoruluyorsan ideal adres: Cura!

Güzel müzikler eşliğinde keyifli bir bahçede rakı içip lezzetli ve bol sohbetli bir akşam geçireceğine eminim. Meze olarak fix menü çalışıyorlar. O güne ait 3-4 meze ve salata ortaya geliyor. Ara sıcak ve ana yemek olarak ise et çeşitlerinden kendi isteğine göre seçim yapıyorsun.

IMG_7167

Biz meze olarak kabak, kırmızı biberli yoğurtlu meze, çiğ köfte ve ıspanak borani yedik. Hepsi birbirinden lezzetliydi, hem çok hafiflerdi hem de rakının yanında yemek için çok idealdi. Eğer acı sevmiyorsan acısız meze istemek gerekebilir.

IMG_7162        IMG_7151

Ara sıcak olarak kokoreç, yaprak ciger, Cura köfte, ilik gibi seçenekler var. Biz hepsini denedik benim favorim yaprak ciğerdi, çok lezzetli ve güzel pişmişti. Ciğer sevmiyorsan kokoreç ya da köfteyi de deneyebilirsin.

IMG_7171

Et olarak ise bonfile, kuzu pirzola, kuzu kafes gibi seçenekleri var. Kuzu kafesini 6 kişi olunca servis ediyorlar. Kalabalık bir grupken mutlaka kuzu kafes denenmeli. Hem eti çok lezzetliydi hem de ortaya demir döküm tava içinde servis ettikleri için ısısını kaybetmemişti, kesinlikle tavsiye ederim.

Yemeğin üstüne ise meyve çeşitlerini servis ediyorlar.

IMG_7195

Sunum, servis ve ortam çok keyifli olduğundan Alaçatı’da olup Alaçatı’nın kalabalığından bir süre uzaklaşmak isteyenlerin favorisi olacak türden bir yer Cura.

İyi Keyifler!

Cura – Alaçati Mah. Cumhuriyet Caddesi. No.10 Alaçatı Çeşme

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.