90lar müzikleri eşliğinde lezzetli mezeler için ferah bir teras… Veranda Pera

90lar müzikleri eşliğinde lezzetli mezeler için ferah bir teras… Veranda Pera

Pera’da havadar bir terasta olmanın hepimizin havasını değiştirdiği kesin! Bir de lezzetli yemekler, güzel bir müzik ve gün batımı manzarası eşlik edince tadından yenmiyor :) 90lar müzikleri ve lezzetli yemeklerle şarap veya rakı keyfi yapmak için Veranda Pera ideal bir adres.

IMG_9558       IMG_9561

Duble Meze Bar’a göre daha kısıtlı bir gün batımı manzarası olsa da mezeleri benzer farklılık ve lezzette. Meze olarak Boşnak Etli Humus, Karamelize Cevizli Çerkez Tavuğu, Karamelize Nuraniye ve Sakızlı Ahtapot’u denedik, hepsi çok lezzetliydi. İçlerinde humus favorimdi. Ahtapot da sakız tadı çok hissedilmediği için normal ahtapot salatalarından çok farklı değildi ama tadının çok güzel olduğunu söyleyebilirim.

IMG_9180      IMG_9173

IMG_9557      IMG_9174

Ara sıcaklardan deniz tarağını ya da karabiberli karidesi deneyebilirsin.  Deniz tarağı çok lezzetliydi ve çok kolay bulamadığımız için iyi bir tercih olabilir.

IMG_9556

Ana yemek olarak ya da paylaşmak için fesleğenli patates püresiyle servis edilen levreği tavsiye ederim.

Yemeğin üzerine ise tahinli dondurmayı kaçırmamak gerek, üzerinde çikolata parçalarıyla servis edilen tahinli dondurma gerçekten çok lezzetli!

IMG_9486

Hava kararmadan gidip hem gün batımının  hem de akşam mumlarla ve yandaki tarihi binaların ışıkları arasında buranın tadını çıkarmanı öneririm.

IMG_9559

İyi keyifler,

Verande Pera – Meşrutiyet Caddesi No:83 K:4 Asmalımescit Mah. Beyoğlu, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.