Alaçatı’da güzel müzikler eşliğinde lezzetli yemekler için keyifli bir avlu… Fava

Alaçatı’da güzel müzikler eşliğinde lezzetli yemekler için keyifli bir avlu… Fava

Alaçatı’nın kalabalığını benim gibi sevmeyenler için birbirinden uzak masalarda oturup güzel müzikler eşliğinde lezzetli yemek yiyebileceğin bir yer Fava…

Menüsüne baktığında rakı için daha uygun balıklı lezzetler olduğunu düşünebilirsin ama ara sıcak ve ana yemekleri daha çok tercih edersen şarapla da iyi giden lezzetler olduğunu söyleyebilirim.

Meze olarak fava, tahinli patlıcan, avokado karides, hardallı levrek, enginarlı köz patlıcan beğendi gibi lezzetleri tercih edebilirsin. Beğendi mangalda közlenmiş patlıcanla hazırlandığından çok lezzetli bir tadı olduğunu söyleyebilirim.

IMG_9093         IMG_9564

Ara sıcak olarak Fırında Cunda Peyniri’ni kesinlikle tavsiye ederim. Baharatlarla tatlandırılmış bu peynire ekmek banmak çok keyifli. Ahtapot tandır ve enginarlı levrek böreği de ara sıcak olarak denenebilecek diğer güzel lezzetler.

IMG_9562        IMG_9563

Eğer levrek gibi ızgara büyük balık yemek istemiyorsan o zaman fener kavurmayı tercih edebilirsin.

Denediğimiz tüm yemekler çok lezzetliydi, ortamdan da çok memnun kaldık. Bu güzel yemeklerin yanında biraz daha güzel bir ekmek olması keyfimizi daha da arttırırdı, umarım kendilerini ekmek konusunda da geliştirirler.

Rakıya eşlik eden güzel müziklerle bol sohbetli ve lezzetli bir akşam geçirmek için Alaçatı’da ideal bir bahçe.

İyi Keyifler,

Fava – Kemalpaşa Cd. No:108, 35937 Alaçatı/İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.