Huzur ve lezzet bir arada… Ildırı Balık Ali’nin Yeri

Huzur ve lezzet bir arada… Ildırı Balık Ali’nin Yeri

En popüler yerler yerine tam denizin dibinde gün batımının tadını çıkartmak istiyorsan Ildırı Balık gerçekten en huzurlu ve lezzetli alternatiflerden bir tanesi. Çeşme’de yazın kalabalıktan kaçmak için bahar mevsimlerinde de keyfi gerçekten bambaşka olduğu için Ildırı Balık’ı farklı zamanlarda denemeni öneririm.

img_1678

Ege otlarının çeşitlerinden bol bol seçerek rakı balık keyfine başlayabilirsin. Yoğurtlu patlıcan, tekmilli fava ve roka domates beyaz peynirli salatayı da sipariş ederek sofrayı donatabilirsin. Benim gibi ara sıcaklara bayılıyorsan, radika, cibes, arapsaçı gibi karışık otlarla hazırlanan sıcak ot tabağını ve ızgara ahtapotu mutlaka denemelisin. Biraz daha zararlı bir şeyler yemek istersen karışık kızartma söyleyip üzerine domates sosu ve yoğurdunu dökerek keyfine keyif katabilirsin.

img_1810

Ara sıcaklarla devam etmek istersen ya da bira yanına eşlikçileri arıyorsan midye ve kalamar tava da söylemeni öneririm. Balık olarak da mevsimine göre kızartma seviyorsan barbun, ızgara tercih ediyorsan deniz levreğiyle yemeği keyifli bir şekilde sonlandırman mümkün.

img_1822      img_3072

Üzerine güzel ve hafif bir sakızlı muhallebi ya da fırında tahin helva da benim için olmazsa olmazlardan…

img_2964

Sen de deniz kenarında gün batımında rakı keyfini çok seviyorsan, yanında güzel ege otları ve lezzetli bir ızgara ahtapot seni çok mutlu ederse kesinlikle hava kararmadan Ildırı Balık’a gidip bu keyfi sen de yaşamalısın!

Ildırı Balık Ali’nin Yeri – Ildırı Köyü (Çayağzı Mevkii), Çeşme, İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.